Гравировка на деревянной яхте

Гравірування – це техніка нанесення малюнків або написів на поверхню будь-якого товару за допомогою різання його верхнього пласту. Такий спосіб часто використовується для брендування, маркування або доповнення дизайну предмета унікальними образотворчими елементами.

З трьох видів гравіювання: механічної, лазерної та ручної, другий вважається найбільш практичним і простим. Що є визначенням такому факту і які характеристики лазерного методу різання підносять його над механічним? Для яких випадків раціонально застосування променя і як відбувається процес гравіювання лазером? Ці та інші моменти зараз коротко і точно роз’яснимо.

Області застосування

Щоб зрозуміти, з яких причин лазер краще механічного способу – потрібно визначити принцип роботи кожного.

Механічне гравірування передбачає різку поверхні предмета за допомогою фрези, яка закріплюється на верстаті. Такий спосіб актуальний для різання щільних матеріалів:

 • каменю;
 • металу;
 • скла.

Найчастіше механічне різання використовується для створення об’ємних зображень на плоских конструкціях: шильцем, табличках або визитницах.

У такого методу різання є безперечні плюси (довговічність, рельєфність), але їх затьмарюють суттєві мінуси:

 1. низька продуктивність;
 2. довгий термін виконання;
 3. потреба в дорогому обладнанні.

Відносно лазерного гравірування – це спосіб нанесення малюнка або тексту на поверхню різноманітної продукції (щодо матеріалів: метал, сплави, золото, срібло, пластик, деревина, скло та інші) за допомогою променя. Такий спосіб застосовується для різання на:

 • сувенірах;
 • готових виробах;
 • кубках і подібних.

Лазерний спосіб перевершує механічний, тому що різання проводиться за допомогою високоточного сфокусованого променя, напрямок якого регулює автоматизоване устаткування (комп’ютер).

Лазерне гравірування має наступні переваги відносно механічного:

 1. високу швидкість;
 2. точність ліній;
 3. бюджетну вартість;
 4. можливість створення зображення різної тональності;
 5. довговічність ріжучого пристосування (лазер не зношується і не псується з часом експлуатації);
 6. можливість нанесення невеликих зображень з високою точністю.

Щоб більш зрозуміти принцип функціоналу лазерного обладнання, варто докладніше дізнатися про процес різання різних матеріалів за допомогою променя.

процес гравіювання

Лазерне гравіювання – це метод безконтактного нанесення елементів малюнка на поверхню. На відміну від механічного способу (контактного), промінь не стикається з поверхнею модернізованого матеріалу, а значить – не пошкоджує його структуру.

Нанесення малюнку на матеріал відбувається завдяки випалюванню верхнього пласту лазерним променем. Управління його переміщенням проводиться через комп’ютер – гарантована точність контуру і складових малюнка.

Основний принцип такого методу полягає в потужності променя: можливість регулювання рівня впливу лазера на поверхню дозволяє створити малюнок з різною тональністю, що відрізняється рельєфом, а також структурувати поверхню виробу.

Точність гравіювання

Можливість допущення похибки або помилки при створенні зображення лазерним променем мінімізована. Фокусування променя здійснюється автоматизованим обладнанням, а нанесення зображення, безпосередньо – лазером.

Завдяки контролю глибини обробки певного матеріалу можна відтворити зображення або напис за допомогою променя, навіть на самому тонкому матеріалі – фользі.

Виходячи з цього, можна зробити висновок, що лазер – це практичний і високоточний метод нанесення рельєфних фрагментів тексту або малюнка на поверхню виробів.

Лазерне гравіювання – вигідно, швидко і практично

Чому лазер перевершує механічний метод нанесення об’ємних зображень на предмети:

 • Луч не стикається з поверхнею матеріалу, залишаючи його структуру цілісної.
 • За допомогою такого методу можна створити навіть найменший малюнок з високою точністю виконання кожної його деталі.
 • Лазерне налаштування не передбачає наявності додаткових громіздких конструкцій (на відміну від механічного способу – використовується верстат).
 • Конструкція такого обладнання передбачає наявність столу, оптичної системи з необхідними складовими, лазерного пристрою і додаткових комплектуючих.
 • Після тривалої експлуатації лазера – ефективність і точність його роботи залишається незмінною. Луч не схильний до зношування або виникнення неполадок.

Перевага лазерного методу – доступність в матеріальному плані і вигода в процесі експлуатації обладнання. У порівнянні з механічним способом – лазерна установка не потребує регулярного придбання витратних матеріалів.

Можна зробити висновок, що лазерне гравіювання – це правильне рішення в сторону практичності, естетики та економії (часу і коштів).