Гравировка на топорах

Лазерний гравер: які особливості відносяться до такого устаткування і процесу його роботи? На яких матеріалах доступне різання з його допомогою? Чим відрізняється від інших видів декорування, а також, які різновиди гравіювання розрізняють – зараз докладно розповімо по-простому про складне.

Опис процесу гравірування

Лазерне гравірування існує і регулярно застосовується для нанесення унікального малюнка або напису на поверхню будь-якого предмета.

Такий процес з боку виглядає досить простим, але всередині обладнання відбуваються складні маніпуляції, завдяки яким можна отримати об’ємні зображення на різних матеріалах.

Який принцип роботи гравера:

  • У його конструкції розташовується випромінювач, який передає світло на лінзу, фокусуючу і спрямовуючу промінь на необхідну область предмета.
  • Падаючий на поверхню матеріалу промінь, своїм впливом випалює його верхній пласт, через що утворюються невеликі поглиблення в структурі.
  • За допомогою регулювання потужності лазера створюються складні малюнки з численними заглибленнями і об’ємної фактурою.
  • Управління над роботою устаткування здійснюється через комп’ютер (ЧПУ – програмне управління). Перед початком нанесення малюнка, за допомогою спеціалізованих програм, коригується передбачуваний малюнок і доводиться до досконалості, щоб уникнути виникнення будь-яких помилок.

Лазерне гравіювання – це простий і швидкий спосіб нанесення необхідного зображення або тексту на поверхню чого-небудь: телефону, склянки, флеш-накопичувача, запальнички та інших предметів.

Така здатність виділяє цей метод декорування серед інших.

Схожість гравіювання з печаткою на принтері

Зрозумівши принцип роботи гравера, можна припустити, що процес створення малюнка на поверхні матеріалів досить тривалий і складний. Але чи вірна ця думка? Розглянемо на прикладі порівняння.

За скільки секунд принтер знімає копію зображення, переносячи його відбиток на інший аркуш? Така дія займає близько 5-7 секунд незалежно від складності розташованих символів і зображень на оригіналі.

А лазерний гравер випалює об’ємну структуру на поверхні за 10-15 секунд. Автоматизована система обладнання забезпечує високоточне і швидке нанесення зображення на необхідний предмет.

Особливістю отриманого малюнка таким способом вважається довгострокове збереження первісного вигляду.

Види лазерного гравірування

Розрізняють два основних види гравірування за допомогою лазера:

  • векторне;
  • растрове.

Перший вид має наступний принцип роботи: всі елементи малюнка вирізаються лініями і штрихами (візерунки, орнаменти або тонкі лінії).

А в другому – текст або зображення складається з невеликих точок різного ступеня щільності, це забезпечує максимально точну передачу чіткості і різкості результату, як на фотографії.

Висока акуратність і абсолютна естетика – лазерне гравіювання

Спосіб декорування за допомогою променя лазера знайшов своє місце серед методів різання на поверхні предметів, зроблених з різноманітних матеріалів (метал, дерево або скло).

Лазерне гравірування дозволяє надати унікальний вигляд будь-якому виробу. Процес різання здійснюється автоматизованим обладнанням – це забезпечує досконале нанесення елементів на структуру поверхні предмета.

Висока точність передачі зображення, швидкість нанесення і довговічність результату – саме це характеризує лазерне гравіювання.